Sayfa Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz...

YÜKLENİYOR, LÜTFEN BEKLEYİNİZ...

Whatsapp HattımızMail Adresimiz

Değişim ve İade Şartları

Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

Değişim veya iade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır:
  • Değişim veya iade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yer alan iletişim bilgileri doğrultusunda bizimle irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir. Siparişiniz ile birlikte gönderilen "Değişim/İade Formu"nu doldurup göndermeniz gerekmektedir. Değişim/iade formunun doldurulmaması işlemlerinizin gecikmesine neden olacaktır.
  • Değişim ve iadelerde tamamen ücretsizdir. Bu durum kargo ücretlerini, aynı tutarda bulunan ürünleri kapsar. Büyük beden değişimlerinde veya farklı tutardaki ürünlerdeki fiyat farkı talep edilir.
  • Kapıda ödeme ile yapılan ödemelerdeki güncel kapıda ödeme ücreti kargo firması tarafından tahsil edildiğinde dolayı, kapıda ödeme ile satın alınan ürünlerin iadesinde kapıda ödeme tutarı düşülerek iade gerçekleştirilir.
  • Anlaşmalı olduğumuz tek kargo firması Aras Kargo’dur. Aras Kargo Kullanıcı Kodumuz: 182 674 885 1045’tir. SİVAS-KIZILIRMAK Şubesine göndermeniz gerekmektedir. Diğer şubelerimize gönderilen kargolar kabul edilmemektedir.
    Açık Adresimiz: Kılavuz Mahallesi Emir Paşa Caddesi No:17/A Merkez/Sivas
  • Değişim veya iadeler teslim tarihinden itibaren on dört (14) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.
  • Mağazalarımızda olduğu gibi ürünü incelemek ve denemek amacıyla ambalajını açabilirsiniz. Fakat ürünün kullanılmamış olduğundan emin olmanızı rica ederiz. Ürün üzerinde daraltma, pens, pantolon paça kısaltmafondöten veya makyaj lekesi, farklı bir ütü izi olması durumunda değişim ve iade kabul edilemeyeceğini üzülerek belirtmek isteriz.
  • İade, kredi kartı veya banka kartı ile yapılan ödemelerde en geç 10 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Kapıda ödemelerde iade süreci; nakitlerde 21 gün sonra, kredi kartında 45 gün sonra müşterinin paylaşacağı IBAN'a yapılmaktadır (Kapıda yapılan ödemeler Aras Kargo hesaplarına geçmesinin ardından belirtilen süreçlerde firmamızın hesaplarına aktarılmaktadır).
  • Baskılı veya nakışlı ürünlerin başka bir müşteriye satılması mümkün olmadığı için değişim ve iade hakkı bulunmamaktadır. Sözleşmeyi kabul eden alıcı bu durumu kabul etmiş sayılır. 

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4.Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.”

Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer.

Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.

Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün ithalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.

CAYMA HAKKI
Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin 9. Maddesine göre, müşteri, "Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” . Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 14 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.

SEPETİM

Alışveriş Sepetiniz Boş

Alışveriş sepetine henüz ürün eklemedin. Alışverişe kaldığın yerden devam edebilir ya da bütün ürünlerimize göz atabilirsin.